Kemer - Ulupınar - Chimeira (Yanartaş) Gece Safarisi
Antalya Gezi Sitesi
http://www.geziantalya.com/tur.asp?id=64
   
 
  Kemer - Ulupınar - Chimeira (Yanartaş) Gece Safarisi
   
  Jeep Safari, Chimeira ( Yanartaş ) giriş ücreti ve Ulupınar` da akşam yemeği dahil
   
 
29 €
 
Kemer - Ulupınar - Chimeira (Yanartaş) Gece Safarisi :
   
 

Kemer kalkışlı bu turumuzda misafirlerimiz saat 17:00` dan itibaren buluşma noktalarından alındıktan sonra gece safarisi başlar. Katılımcı durumuna göre 4-6-10 kişilik jeeplerle gece karanlığı ve muhteşem doğa ile iç içe safari yapılır. Çıralı bölgesine ulaşıldıktan sonra Chimeira ( Yanartaş ) ` a çıkılır. orada kendiliğinden yanan kayalar etrafında bir mola verilir.

Moladan sonra dağdan inilir ve akşam yemeği için Ulupınar` a yol alınır. Saat 22:00 civarı Ulupınar` da misafirlerimize dünyaca ünlü Ulupınar manzarası eşliğinde akşam yemeği ikram edilir. Ulupınar molasından sonra safari devam eder ve gece 00:30 gibi safari biter.

Fiyata dahil olanlar:

  • Jeep Safari
  • Chimeira giriş ücreteri
  • Akşam yemeği
  • Kemer bölgesinden transferler

Chimeira ( Yanartaş ) Nedir ?

Toprak altından çıkan gazların yanmasıyla burada çeşitli yerlerde devamlı alev görülür. Efsaneye göre bu, Belerefon tarafından öldürülen Kimera adlı canavarın dilidir. Anlatılanlara göre: Bir zamanlar Belerefon adlı yakışıklı bir delikanlı vardı. En büyük isteği Pegasus denen kanatlı ata binmekti. Ancak çok zordu bu ata binebilmek. Pegasus`u ne yapıp yapıp ele geçirmek isteyen delikanlı uğraşır,  didinir, sonunda karşısına çıkan iyi yürekli bir yaşlının öğüdü ile Athena`nın Tapınağında bir gece uyur ve rüyasında tanrıçadan bir gem alır. Uyandıktan sonra atı arar, bulur ve altın gemi takarak üstüne atlar. Böylece gökler hakimi olur. Bir gün kaza ile kardeşini öldüren Belerefon çok üzülerek gurbete çıkar. Bir çok serüvenden sonra baş tarafı arslan, ortası keçi, kuyruğuda yılan olup ağızından alevler saçan Kimera canavarı ile karşılaşmak zorunda kalır. Yayını ve oklarını alarak uçan atına atlar, Kimera`nın bulunduğu yere gelir. Canavar üstünde uçan Belerefon ve Pegasus`a bir şey yapamaz. Delikanlıda onu oklayarak öldürür. Fakat canavarın ağızından çıkan alevi söndüremez. İşte bu alev yıllardan beri dağın yamacında hala yanmaktadır. Homer ve diğer ozanların eserlerinde sözünü ettikleri alev bu efsanedeki alevdir...

Hikaye böyle, tepeye çıkmak ise biraz zahmetli aracı bıraktığınız yerden itibaren taşlarla işaretlenmiş dar patikadan yarım saatlik bir yürüyüşle bahsi geçen bölgeye ulaşıyorsunuz Yazın Beyoğlu Caddesi gibi kalabalık olan yolu akşam serinliğinde çıkanlar olduğu gibi, aynı yere mehtaplı gecelerde çıkıp, çeşitli yerlerde yanan ateşi ay ışığı karanlıkta ayin gibi bir şölen seyredenlerde oluyor.

   
   
 
Ulaşım :
   
 
Kendi aracınızla katılabilir veya bizim transfer hizmetimizden yararlanabilirsiniz.
   
   
 
Ödeme Seçenekleri :
   
 
Banka havalesi, anlaşmalı kredi kartlarına vade farkı ile 6 taksit veya tek çekim imkanı vardır.
   
 
 
   
  Turlarımızın Tamamı İçin:
  http://www.geziantalya.com/turlar.asp